Kateryna Shatula
В Україні Різдво святкують 7 січня за юліанським календарем, який досі використовується православною церквою. 7 січня відзначає народження Ісуса.
5Україна традиційно дотримується юліанського календаря для релігійних свят, який на 13 днів відстає від григоріанського календаря, що використовується у більшості країн світу.
7Різдво — це свято родини, віри та традицій, і багато людей відвідують нічну службу ввечері 6 січня.
96 січня (на Святвечір) сім’ї зазвичай готують особливу вечерю, яку називають “Свята Вечеря”. Вона складається з 12 пісних страв, що символізують учнів Ісуса.
11Традиційні страви включають «кутю» — солодку кашу, приготовлену з пшениці, меду та горіхів, а також інші страви на рослинній основі, оскільки піст триває до опівночі.
13У нас також є традиція співати «колядки» - українські різдвяні пісні. Люди співають, щоб приносити радість у села або міста.
15У багатьох різдвяних піснях і прикрасах використовують зображення ангелів і зірок. Велику зірку, яка символізує Вифлеємську зірку, також використовують як прикрасу для ялинки.
17Подарунки зазвичай дарують на Новий рік, а не на Різдво. Це традиція, яка стала популярною в радянський період до проголошення незалежності України у 1991 році.
19Через війну з Росією Різдво з 2023 року офіційно перенесли на 25 грудня. Тепер це стало національним святом в Україні. Деякі родини святкують як 25 грудня, так і 7 січня.
21Foto/ Myndir/ Asseq/ Valokuva/ Govvá/ Gåvvå/ Guvvieh/ Nuotraukos/ Fotod/ Bil/ Photo/ фото:
S1: КМДА - commons.wikimedia.org
S4: (CC 3.0) Avkolyaskin - deviantart.com
S6: (CC 2.0) Daniel X. O'Neil - flickr.com
S8: (CC 4.0) President.gov.ua
S10: Oekraienseclub.com
S12: Віщун - commons.wikimedia.org
S14: Halyna Kuchmanych - commons.wikimedia.org
S16: Київська міська рада - commons.wikimedia.org
S18: Freepik.com
S20: Eugenivy - Goodfon.com
S22: KressInsel - commons.wikimedia.org